Prodej bytů zcela jinak

Nedávno jsme seděli s kamarádem v restauraci a na první pohled bylo patrné, že má starosti. Zeptala jsem se tedy, jak se mu daří plánovaná výměna bydlení, a hned jsem věděla, že jsem udeřila hřebík na hlavičku: Začal si stěžovat, že ani po půl roce mu zavedená realitka nezajistila kupce na jeho stávající byt v Praze. A on ho přitom potřebuje prodat rychle – složil totiž kauci 280 000 Kč na vysněnou nemovitost, ale prodávající realitní kancelář mu počká jen tři měsíce.

apartment-apartment-building-architecture-323705(1)

V Praze dne 17.4.2020

Na internetu jsem narazila na reklamu jakéhosi REAF. CZ. Zjistila jsem, že mám před sebou netypický, ale pro běžného smrtelníka prakticky využitelný typ start-upu. Co mě nakonec utvrdilo v názoru, že daná společnost stojí skutečně za úvahu, byly recenze spokojených klientů s hodnocením pět hvězdiček z pěti.

Kamaráda jsem tedy na REAF.CZ nasměrovala, a během čtrnácti dnů (!) mi hlásil, že po několika prohlídkách se jedná se dvěma vážnými zájemci.

Zeptala jsem se tedy přímo zakladatelů, Petra a Daniela: „Co děláte jinak?“

Především jsme uskupení jednotlivých specialistů, tedy samostatných odborníků, kteří nejsou zatíženi nadbytečnými provozními náklady, jež realitní kanceláře nutně mají. A kdo tyto náklady vždy zaplatí? Vy jako klient. U nás tomu tak není. Navíc se v oboru nemovitostí, a to i v podstatně náročnější korporátní podnikatelské sféře firem a společností, pohybujeme již řadu let. Za ty roky jsme nasbírali cenné zkušenosti a také množství kontaktů na spoustu spolehlivých a schopných spolupracovníků. To je základ. Do své práce zapojujeme ty nejmodernější technologie, jako IT, automatizaci, robotizaci, umělou inteligenci, které zpětně opět šetří zbytečné náklady.

Co to znamená pro vaše klienty?

Kromě toho, že jsme vysoce úspěšní prodejci (což může být zajisté i schopná realitní kancelář), tak dalším podstatným rozdílem je, že klient nám za úspěšný prodej neplatí provizi, ale paušální odměnu v podobě jednorázové částky, takzvané success fee, která je například u prodeje bytu v Praze u nás řádově pouhé desítky tisíc korun. Kdo někdy byt v Praze prodával, dobře ví, že je to skutečně velmi výjimečně nízká cena. Zejména v dnešní době a za tak komplexní služby, v rámci které nejde o pouhé zprostředkování prodeje, ale o službu na klíč od A do Z. Když se tedy necháte námi při prodeji bytu v Praze zastoupit, pak oproti běžné provizi realitní kanceláře ušetříte 60 %. A samozřejmostí je, že váš byt budeme aktivně prodávat, uhradíme veškeré výdaje do podpisu kupní smlouvy, zajistíme pojištěnou advokátní úschovu peněz a až poté nám zaplatíte paušální odměnu. Je to ještě levnější, než kdybyste si byt chtěli prodávat sami a museli tak hradit například náklady na inzerci, právní služby a řadu dalšího. Nás to všechno totiž ve velkých objemech a automatizovaně stojí pouze zlomek ceny, než byste byli nuceni zaplatit. 

A proč právě paušální odměna?

Máme totiž za to, že dosavadní provizní systém se přežil a ve vyspělých zahraničních zemích se již nějakou dobu přechází právě na paušální odměňování až po úspěšném zprostředkování prodeje. Žádný klient nechce platit zbytečné náklady navíc. A nezmění-li klasická realitní kancelář svůj přístup, nedokáže nikdy svým klientům nabídnout služby za paušál v řádu pouhých desetitisíců korun jako my. Klient totiž z velké části dotuje jejich nákladný provoz.

Co navíc kromě dobré ceny a rychlého jednání od Vás může zákazník očekávat?

Máme mnohaleté zkušenosti v jednání s finančními institucemi v oblasti korporátního financování. O to snáze dokážeme pomoci při vyjednávání třeba s hypotečními bankami při prodeji bytu, to je pro nás v podstatě rutina. Spolupracujeme s architekty, geodety, stavebními inženýry a jinými, jejichž služby můžeme taktéž zprostředkovat a vše manažersky zastřešit. Dokážeme řešit i různé nestandardní a složité situace. Jednoduše řečeno: neříkáme, proč něco nejde, ale hledáme nejlepší cestu a také ji vždy najdeme.  

A jakou mají Vaše služby reálnou odezvu? Jsou vaši klienti spokojeni?  

Nerad bych přeháněl, ale ptají se, kde jsme celou tu dobu byli. Podle nás jsou dosavadní způsoby zprostředkování prodeje neudržitelné, odměny za realitní služby neobhajitelné a v budoucím horizontu i nemorální. Snažíme se tento trend zvrátit, jedním z konkrétních kroků je například konzultace v oboru, a to zcela zdarma, komukoliv, kdo o ni požádá – dotyčný nemusí ani nic vlastnit a nemusí nic prokazovat.  

Odlišujete se ještě v něčem?

Od samého počátku u nás jednáte s kompetentním specialistou, který se Vám představí a po celou dobu řešení Vaší záležitosti se Vám osobně věnuje. Žádná sekretářka, spojovatelka, nebo recepční se Vás na nic nevyptává. Aktivně nesbíráme žádné osobní údaje, pouze na Vás záleží zda, kdy a v jakém rozsahu odhalíte svoji identitu. Díky tomu máte naprostou jistotu ANONYMITY. Můžeme Vám tak nabídnout vysoce DISKRÉTNÍ a BEZPEČNÉ služby a nevystavujeme Vás riziku manipulace nebo vykrádání Vašich údajů.

Co byste řekli těm, kteří stále ještě váhají?

Tak věříme v náš potenciál a svá slova myslíme skutečně vážně, že jsme schopni se „vsadit“ se zákazníkem. Nepodaří-li se nám sehnat do třech měsíců vážného zájemce na obvyklý byt v Praze, nejen, že nám klient vůbec nic nezaplatí, ale naopak my jemu vyplatíme obratem částku 50 000 Kč. Můžete si však být jistí, že taková situace ještě nenastala. Přijďte se vsadit!

Pozn. red.: Než prošel tento článek redakcí, kamarád má podepsanou rezervační smlouvu a může se těšit na nové bydlení.

Zavřít Menu